Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

GARNET

Special Price 342,94 TL

%18 KDV dahil

Ürün Kodu

GARNET

Marka

Aqua Nilsu
 
 

 

25 KĞ

 

Yüksek sertlikte, yüksek yoğunlukta olan granuler bir filtre medyasıdır. Genellikle aşağı akışlı filtrasyon sistemlerinin en alt medyası olarak kullanılmaktadır. 

Tek medyalı filtrelerde, en küçük tanecikli medyalar yoğunluk farkından ötürü en üste çıkmaktadır. En küçük medyanın en yukarıda olması sebebiyle genellikle filtrasyon işlemi medyanın ilk birkaç  santimetresinde olmaktadır. Bu sebeple basınç kaybı hızlı bir şekilde artarak medyanın ters yıkamaya girmesini hızlandırır.

İdeal durum ise, en büyük tanecikli medyanın en yukarıda olması ve suyun akış yönüne doğru parçacık veya medya boyutunun azalması gereklidir. Bu şekilde sudaki büyük parçacıklar en üst katmanda, orta parçacıklar medyanın orta bölümünde ve en küçük parçacıklar en alt katmanda tutularak medyanın katı madde tutma kapasitesini artmaktadır. Bu şekilde daha az ters yıkama ihtiyacı gerekecektir

Garnet medyası spesifik yoğunluğunun 4 olması sebebiyle en ağır medya malzemesi olup 10 – 20 mikron aralığına kadar süzme yapabilmektedir. Filtre kumu veya Türbidex minerali orta katman, antrasit medyası ise en az yoğunluğa ve en büyük parçacık büyüklüğüne sahip en üst katman minerali olarak kullanılmaktadır. 

Çok katmanlı filtreler ( multi – medya) hem suda hem de atıksuda kullanılabilmektedir. Ham suyun özelliğine ve arıtılmış suyun kalitesine göre medya miktarları değiştirilebilse de genellikle filtre yatağının %55’i düşük yoğunluklu minerallerden, %30’u orta yoğunlukta ve %15’i ise yüksek yoğunluklu medyadan oluşmaktadır.

Eğer daha ağır filtrasyon mineralleri kullanılacak ise 8 numaralı Garnet ideal bir destek yatağı görevi görmektedir.

 FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Renk: Kırmızımsı Pembe

Yoğunluk: 130 - 140 Ibs/ft3

Boyut: 0,35 x 2mm

Spesifik Ağırlık: 3,8 - 4,2 g/cm3

Uniform Katsayısı: 1,3 - 1,5

Silika İçeriği: Minimum

Asid Çözünürlüğü: Minimum

Müşteri Yorumları

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yapın

Yorum yapılan ürün: GARNET

Ürün hakındaki yorumunuz?*

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Kalite
Fiyat
Teslimat