Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

COROSEX SU ARITMA HAMMEDDELERİ

Special Price 0,00 TL

%18 KDV dahil

Ürün Kodu

COROSEX

Marka

Aqua Nilsu
 
 

Sudaki serbest karbondioksiti etkisizleştiren Corosex asidik suyu iyileştirerek daha az aşındırıcı hale getirir. Yüksek reaktif magnezyum oksit olan Corosex, pH iyileştirmesinin önemli oldugu ve yüksek debi kullanılan yerlerde etkin olarak kullanılabilir. pH iyileştirmesi ve medya tüketimi bir dizi su kimyasalı degişkenlerinden etkilenir. Asitte çözünebilir olan Corosex, yavaşça çözünecektir ve belirli aralıklarla yenilenmesi gerekir.

Ağırlık bazında düşünürsek magnezyum oksit, kalsiyum karbonatınkinden beş kat daha fazla asidite giderebilir. Bu da aynı orandaki pH iyileştirmesi için büyük oranda daha az kimsayal kullanımıyla sonuçlanır. Lütfen dikkat; debinin düşük olduğu belirli durumlarda, Corosex gereğinden fazla iyileştirme yaparak yüksek pH yaratabilir.

Belirli sertlik koşullarında, pH iyileştirmesi sertlik mineralinin solüsyon dışına atılmasına neden olur ve bu da Corosex mineral yatagının betonlaşması ya da katılaşması ile sonuçlanır. Yukarı akışlı servis genellikle galon başına beş tanecigi geçen sertlikte tavsiye edilir. (yukarı akışlı bir sistem önünde daha aşagıdaki dagıtım süzgecinin tıkanmasını önlemek için her zaman in-line filtre kullanın.)Corosex’in magnezyum oksidi suyu nötrleştirirken sertligini de yükseltecektir. Suyu nötrleştirdikten sonra suyun yumuşatılması gerekebilir. Corosex’in yüksek debili nötrleştirme özelligiyle Kalsitin daha yavaş reaksiyon gösteren düşük akış özelligini birleştirmek için Corosex, Kalsit ile etkin olarak karıştırılabilir. Bu da fazla iyileştirmeden kaynaklanan potansiyel olarak yüksek olan temel degerleri azaltır. 

Müşteri Yorumları

Henüz yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yapın

Yorum yapılan ürün: COROSEX SU ARITMA HAMMEDDELERİ

Ürün hakındaki yorumunuz?*

1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Kalite
Fiyat
Teslimat